TÄVLA! LADDA UPP DITT GRIPANDE FOTO HÄR!

V-Shape

Det enkla sättet att sortera

V-Shape påminner en del om vår standardgrip och är speciellt framtagen för att underlätta finsortering. Med V-Shape blir markkontakten minimal. Med en centrerad spets på klon påverkas inte kraftfördelningen och risken för snedbelastning elimineras i praktiken.


Gripstorlek025028035040050055
Max arbetstryckMPa232323232323
Gripkraft, spets-spetskN1716,716,116,21616
Öppningstid vid 70 l/mins0,80,91,01,11,51,7
Slutningstid vid 70 l/mins1,41,51,61,72,12,5
Längd, sluten gripmm80083088597010801110
Max gripviddmm145016901880207021102390
Max breddmm488488526526526526
Bredd ytterklomm434434472472472472
Höjd sluten gripmm540530565610615695
Höjd öppen gripmm690635600630830715
Min gripdiametermm110110120140140160
Gripaream20,250,280,350,400,500,55
MaxlastKg350035005000500050005000
ViktKg230235260290315330

V-Shape

Det enkla sättet att sortera

V-Shape påminner en del om vår standardgrip och är speciellt framtagen för att underlätta finsortering. Med V-Shape blir markkontakten minimal. Med en centrerad spets på klon påverkas inte kraftfördelningen och risken för snedbelastning elimineras i praktiken.


Ladda hem Produktblad

Kontakta oss

Tomas Jonsson

VD/Marknadschef

Telefon: +46 652-366 91
Mobil: +46 70-634 66 50
Klicka här för att mejla

Amanda Fredlund

Säljsupport

Telefon: +46 652 366 90
Mobil: +46 76 783 66 90
Klicka här för att mejla

Sigvard Weisbjerg

Platschef

Telefon: +46 652 366 96
Mobil: +46 70 226 50 00
Klicka här för att mejla

Rainer Alakorpi

Kontruktion/Skärande bearbetning

Telefon: +46 652 366 93
Mobil: +46 70 212 82 69
Klicka här för att mejla

Andreas Löfling

Försäljning

Telefon: +46 652 366 97
Mobil: +46 70 366 97 28
Klicka här för att mejla

Magnus Bergman

Inköp/Produktionsplanering

Telefon: +46 652 366 98
Mobil: +46 70 575 86 95
Klicka här för att mejla

Daniel Fors

Konstruktion/Svetsansvarig

Telefon: +46 652 366 92
Mobil: +46 70 357 03 54
Klicka här för att mejla

Johan Hedin

Styrelseordförande

Mobil: +46 70 211 08 56
Klicka här för att mejla

Hitta till oss

Köpmanbergsvägen 3
824 50 Hudiksvall, Sweden
Telefon: +46 652 366 90
Fax: +46 652 405 50
Klicka här för att mejla

#1

Vi ligger steget före våra konkurrenter, både vad det gäller produkter och ambitioner. Vi ger dig inte bara det du förväntar dig, vi möter också dina behov och utmaningar i framtiden.